RANKING ZAWODÓW PRZYSZŁOŚCI

RANKING ZAWODÓW PRZYSZŁOŚCI
.

Zestawienie, stworzone w oparciu o źródła: www.akademiakupiecka.pl, forsal.pl, biznes.onet.pl, www.bfkk.pl, www.money.pl.

Zawody przyszłości, czyli branże, w których będzie najwięcej ofert pracy w 2020 roku:

1. Inżynier logistyk
2. Grafik komputerowy
3. Informatyk – specjalista od bezpieczeństwa komórkowej transmisji danych
4. Tłumacz języków azjatyckich: chiński, japoński, hinduski
5. Kucharz
6. Archiwista internetowy
7. Scenarzysta gier komputerowych i programów telewizji 3D
8. Trener fitnessu dla osób starszych
9. Nauczyciele kształcenia zawodowego
10. Fizycy, chemicy, matematycy
11. Specjaliści nauk biologicznych
12. Inżynierowie elektrotechnologii
13. Psychologowie, politolodzy, teologowie, mediatorzy, specjaliści resocjalizacji czy ekonomiści
14. Architekci, geodeci, projektanci

Zastanów się więc, czy wybierając szkołę średnią, a potem studia nie warto kierować się chęcią zdobycia wiedzy i doświadczenia w którymś z zawodów przyszłości, bądź w zawodach pokrewnych? Odpowiedz sobie na pytanie, co będziesz mógł robić po szkole, którą wybierzesz i ukończysz. Czy przez trzy lata będziesz przygotowywać się do studiów? Jeśli tak, to do jakich? Co warto studiować? Medycynę, prawo, informatykę, pedagogikę czy inną dziedzinę? Może lepiej zrobić kurs księgowości, obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, spawacza, kierowcy, operatora wózków jezdniowych, żurawia czy maszyn i urządzeń przemysłowych, albo uprawnienia SEP? W naukę których języków obcych warto zainwestować? Wybór należy do ciebie.

Skorzystaj z fachowej pomocy doradcy zawodowego i dokładnie przeanalizuj kierunki rozwoju krajowej i światowej gospodarki, aby po kilku latach nauki oraz wydaniu znacznych pieniędzy na ten cel nie zakończyć edukacji jako wykształcony, ale niewykwalifikowany bezrobotny.

 
Dzień z Kalendarza

Dzisiaj jest: Czwartek
22 Marca 2018
Światowy Dzień Wody
Imieniny obchodzą
Bazylissa, Bogusław, Godzisław,
Katarzyna, Kazimierz, Paweł

Do końca roku zostało 285 dni.
Zodiak: Baran
Licznik Odwiedzin
Odsłon : 1350947
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości