Zakończenie roku szkolnego III klas gimnazjalnych

W piątek 22 czerwca o godz. 13.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego III klas gimnazjalnych. W obecności zaproszonych gości i rodziców uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia oraz świadectwa. Trzecioklasistom życzymy powodzenie w nowych szkołach i bezpiecznych wakacji!

Nagrody na zakończenie roku szkolnego dla klas gimnazjalnych

W czwartek 21.06 odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2017/2018. Uczniowie otrzymali nagrody z różnych konkursów. Były też podziękowania dla uczniów, którzy zaangażowali się w pracę Samorządu Uczniowskiego jak i najlepszych sportowców spośród klas gimnazjalnych.

Klasy III na lotnisku w Babich Dołach

Jak co roku klasy trzecie gimnazjum odwiedziły jednostkę wojskową w Gdyni Babich Dołach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia hangarów lotniczych, a w nich śmigłowców i samolotów. Wysłuchali ciekawych informacji na temat akcji ratunkowych na morzu, wyposażenia jednostki, przygotowania sprzętu. Zainteresowanie wzbudziły wiadomości na temat parametrów technicznych statków powietrznych, a także samej pracy pilotów i obsługi naziemnej. Wielu uczniów pytało o zasady kształcenia w zawodach związanych ze służbami mundurowymi. Ciekawa okazała się też wizyta na płycie lotniska, w straży pożarnej i wieży kontroli lotów. Niestety nie udało się zaobserwować startu śmigłowca lub samolotu.

Cały wyjazd okazał się jednak zarówno przyjemny, jak i pożyteczny.

Więcej artykułów…

Dzisiaj jest: Niedziela