Aktualności

Dziady

29.11.17r. klasy siódme szkoły podstawowej oraz drugie i trzecie gimnazjum uczestniczyły w spektaklu „Dziady” część II. Ponieważ utwór ten jest dramatem, a więc utworem przeznaczonym do wystawiania na scenie, z pewnością łatwiej było zrozumieć jego treść podczas oglądania przedstawienia. Aktorzy zaprezentowali skróconą wersję utworu Mickiewicza, zachowując jednak jego najważniejsze elementy. Tym samym powtórka z treści utworu okazała się pożyteczna.

 

Rok 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera

Uczniowie z klasy 2A: Zuzanna Lewandowska, Emilia Mach i Kordian Łuczyński wzięli udział w Historycznym Konkursie Filmowym pt.'' gen. Józef Haller na Pomorzu" organizowanym przez Muzeum Ziemi Puckiej i Stowarzyszenie Rozwoju Szotlandu we Władysławowie.

Ideą przewodnią była popularyzacja postaci Józefa Hallera na Pomorzu. Konkurs został przygotowany z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera.

Podsumowanie konkursu odbyło się we Władysławowie 10.11.2017 r. w Hallerówce połączone z otwarciem wystawy pt." Na letnisku u Hallera". Odnieśliśmy sukces, młodzież zajęła II miejsce. Miło, że zainteresowanie naszym regionem, edukacja historyczna cieszy się akceptacją i uznaniem wśród uczniów.

 

 

Akademia z okazji Narodowego Święto Niepodległości

Dzień Niepodległości, który łączy pokolenia.

13 listopada w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie mogli przenieść się w klimat początków XX wieku, kiedy Józef Piłsudski obejmował władzę w Polsce , a w Wersalu podejmowano ważne decyzje, dotyczące granic naszego państwa. Zaprezentowany program był wyjątkowy, ponieważ wystąpili w nim uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy wspaniale oddali atmosferę tamtych czasów i swoim wspólnym uczestnictwem

pokazali, że patriotyzm potrafi połączyć pokolenia. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycielek :Wiolety Moszkowicz , Izabeli Pilc i Grażyny Klebba.

Tekst: Wioleta Moszkowicz

 
Więcej artykułów…
Dzień z Kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
26 Maja 2018
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Licznik Odwiedzin
Odsłon : 1405789
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości