Aktualności

" Narysuj mi Wolność"
Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie były omawiane zagadnienia dotyczące praw człowieka i dziecka. Tematy z natury proste, oczywiste a jednak we współczesnym świecie często omijane, łamane i nieznane.

Z inicjatywy Szkół Salezjańskich w Rumi wraz ze szwedzką szkołą partnerską Prolympia w Virserum ( Hultsfred) powstał pomysł ogólnopolskiego konkursu rysunkowego pod tytułem " Narysuj mi Wolność".

W dniu 6 czerwca 2018r. w Rumi odbyło się wręczenie nagród. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica z klasy 3A: Zuzanna LEZNER, która otrzymała wyróżnienie.

Jej praca została umieszczona w wydanym przez organizatorów zeszycie, który zawiera 10 prac zwycięzców ( pierwsze trzy miejsca i siedem wyróżnień).

Serdecznie gratulujemy!!!

 

MATEMATYKA NA CO DZIEŃ

 

 

 

W środę 23 maja odbył sie w naszej szkole konkurs matematyczny MATEMATYKA NA CO DZIEŃ. Wzięło w nim udział 35 uczniów z klas 4sp - 3 gimnazjum. Zadania byly dostosowane do odpowiednich poziomów edukacyjnych.

Konkurs ten organizujemy w naszej szkole po raz drugi. Przeznaczony jest on dla uczniów, którym matematyka sprawia duże trudności, mają zaległości i nie rozumieją do czego ta matematyka w życiu im potrzebna. To szansa na zdobycie dobrej oceny z matematyki, która może mieć wpływ na ocenę końcową z tego przedmiotu.

W tym roku zwycięzcami zostali:

* w kategorii klas 4-6:

1. Bruhnke Paulina

2. Ossowicka Ania

3. Gohr Mateusz

* w kategorii klas 7-3gim:

1. Mudlaff Grzegorz

2. Bradtke Daria

3. Hohn Mateusz.

 

"Bursztynowa Przystań" - hospicjum dziecięce

 

 

 

Z inicjatywy uczennic klasy III C gimnazjum odbyła się w naszej szkole zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla

hospicjum dziecięcego "Bursztynowa Przystań" w Gdyni. Zebrano artykuły spożywcze, chemiczne i drobny sprzęt medyczny, które zawieźliśmy do Gdyni. Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w tę akcję serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy-dobro zawsze wraca, warto pomagać. Dziękujemy!!!

 
Więcej artykułów…
Dzień z Kalendarza

Dzisiaj jest: Sobota
18 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz,
Helena, Ilona, Klara, Tworzysława

Do końca roku zostało 136 dni.
Zodiak: Lew
Licznik Odwiedzin
Odsłon : 1454226
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości