Aktualności

III D gimnazjum oraz uczniowie podstawówki w Teatrze Miejskim w Gdyni

19 lutego 2018r byliśmy w Teatrze Miejskim w Gdyni. Przez ponad godzinę oglądaliśmy wszystko to, co znajduje się za kulisami oraz mieliśmy okazję zajrzeć do pracowni teatralnych, rekwizytorni, spotkać się z pracownikami teatru. Całość zakończyła się wspólnym podsumowaniem w scenografii do spektaklu „Amadeusz”.

Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną. W Redzie odwiedziliśmy Zespół Szkół  i zapoznaliśmy się z jego ofertą. Informacje tu uzyskane przydadzą się podczas wyboru nowej szkoły. Wyjazd okazał się przyjemny i pożyteczny.

 

 

X Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

 

Spotkanie z pracownikiem schroniska i inspektorami OTOZ Animals

W listopadzie uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję spotkać się z pracownikami schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce . Uczniowie poznali profil pomocy zwierzętom oferowany w Dąbrówce. oraz poznali przypadki które wzbudzają dużo emocji patrząc na krzywdę jaką zrobili zwierzakom ludzie. Przybliżone konkretne przypadki psów i ich metamorfozy mocno zachęcają do pomocy. Nasi uczniowie mogli też przyczynić się do takowej gdyż w miesiącu październiku zbierali liczne dary dla schroniska które właśnie na spotkaniu zostały m.in. przekazane.

Drugi etap spotkania to tematyka inspektoratów w których działają zarówno społeczni jak i zawodowi inspektorzy OTOZ Animals. W tej części uczniowie poznali przepisy prawa regulujące dobrostan zwierząt. Kilka przypadków łamania prawa na naszym terenie zacytowanych na prelekcji mogą pomóc w zrozumieniu jak bardzo ludzie potrafią krzywdzić braci mniejszych.

Spotkanie prowadziły : inspektorki OTOZ Animals Katarzyna Rosińska i Maria Antoniewicz w towarzystwie psa Maylo rodem z Dąbrówki. ...

 
Więcej artykułów…
Dzień z Kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
25 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria
Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Licznik Odwiedzin
Odsłon : 1405611
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości